heyy!!! heyecanlı mısın?!

korkma, okudukça geçer!

14 Ağustos 2014 Perşembe

cumhur

birincisi: adamlar çalışıyor ağbi. seçmen listesinde oy kullanmayanları tek tek arayıp rica minnet getiriyorlar. chp/mhp zor zahmet bir tane sandık görevlisi bulurken(ciddiyim), bunların parti içi disiplini çok iyi. sandığa sahip çıkıyorlar. benim sandıkta 35 tane parmak basan insan vardı. özürlülere kadar sandığa getirdiler. ama ekmel'e oy verecek ihtiyarların çocukları, o sıcakta bir şey falan olur diye anne/babalarını evden pek çıkartmadı.

ikincisi: ihtiyarlar faktörü önemli kardeşlerim. bu ülkede bir gözü toprağa bakanların büyük çoğunluğu tayyip'i seviyor ve oy veriyor. bu insanlar çok sevimli, çok şakacı insanlar(dinci/terörist değil). gerilimli tv'lerden uzak duruyorlar ve böylece bir çok şeyi bilmiyorlar. benim kendi ihtiyar bir büyüğüm 1 ay bizde kaldı ve halk tv'ye maruz kaldıktan sonra "ben ajans mı dinliyorum, ne bileyim tayyip'in hırsız olduğunu, hırsıza oy mu verilir" demişti.

üçüncüsü: halkımız bir acayip. istanbul'un köylerinden birisinde görevliydim ve maşallah herkes birbirine şakacıktan(!) küfrediyor. herkes birbirini dürtüyor. akp chp'liyi, chp mhp'liyi, mhp akp'liyi, sonra cem yılmaz'ın dediği gibi, hepsi birden birbirine. halkımızın en büyük eğlencesi birbirinin annesi. sandığımda 200 rte, 100 ekmel, 13 selo çıktı. halkımızın birbiriyle münasebeti çok iyi(!)

dördüncüsü: tatilciler sonucu belirledi. saadet'ten gelen oyları da katarsanız tayyip'in oyu aşağı yukarı aynı(akp'de de çok tatilci var. kendi yakınlarımdan biliyorum). "tıpış tıpış gideceksiniz" diyerek tehditle chp seçmenini sandığa toplayamazsınız. adama sorarlar "sen ne işe yararsın!"

beşincisi: bu ülke seçmeninin en fazla yüzde onu ülkücü camiadandır. gerisi ülkücü falan değil. sadece biraz yatkın o kadar. 

altıncısı: demirtaş'ın ağzı iyi laf yapıyordu, kendisi de iş yaptı..

yedincisi: akp'de bok gibi para var. bazı yerlerde çeyrek altın bile dağıtıyorlar. her seçim öncesi seçmenini hediyelere boğuyor. "bir kahvenin kırk yıl hatırı var" diyerek kahve dağıttılar ve bi dünya oy topladılar. bu halk, döner-ekmek verdi diye cem uzan'a yüzde sekiz oy verdi. küçük küçük de olsa rüşvete alışkın. küçücük hediyeler bile oylarını kapmaya yetiyor. bu hali ile açık söyleyeyim, dünyanın en ahlaksız halklarından biriyiz. ahlak, insanın para ile olan ilişkisidir. gerisi laf..


sekizincisi: ülkenin yüzde otuzu tayyip'e aşık. bu aşk yüzünden gözleri bir şey görmüyor. yüzde onu meyilli. bir yüzde on daha var. esas olarak bu kişilerin tercihleri değişebilir durumda. belediye seçimlerinde değişti. iyi bir aday ve sağlanan katılımla tayyip yüzde kırk civarında kalırdı.

dokuzuncusu: yılmaz özdil'in yazdıkları doğruysa chp içindeki durum fecaat. akp'den de beter bir parti içi demokrasi var sanırım. her şey gizli kapaklı. 

onuncu: kılıçdaroğlu temiz bir insan, ona lafım yok. kendisi, ailesi, oğlu, kızı, kardeşleri yankesici değil. chp'yi yüzde yirmi bandından da kurtardı. şu an yüzde yirmibeş kemik oyu var. ama bunu otuza çıkaramıyor, başaramıyor. bir yerden sonra "tamam" demeyi bilmek gerek..

2 yorum:

Feylesof TeCe dedi ki...

Eline sağlık, yazı kendini sonuna kadar okutmakla beraber iyi tespitleri de içinde barındırmakta. Bir de yazılarını devamlı takip etme adına izleyici listesine katılacaktım lakin eklenti şu an bozuk görünüyor. Kalın sağlıcakla...

gerisi önemli değil... dedi ki...

çok sağolun :) izlekler butonu bozuk, aradım taradım gadgetlar içinde yok veya bulamadım.. öyle kaldı..

Related Posts with Thumbnails

...

ilet:

ytravisbickle@hotmail.com

Sayfalar

telif falan istemiyorum, iyi eğlenceler... Blogger tarafından desteklenmektedir.